Kosovë, KQZ: Pjesëmarrja në votime 44.31%

Read Time:14 Second

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (KQZ) në faqen zyrtare të saj ka bërë me dije se në zgjedhjet parlamentare të 6 tetorit kanë dalë në votime 44.31 për qind e qytetarëve. Krahasuar me zgjedhjet e vitit 2017, në këto zgjedhje ka pjesëmarrje më të madhe të votuesve.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Previous post Mbyllet procesi i votimit në Kosovë, Exit Poll-et nxjerrin fitues LDK-në dhe Vetëvendosjen
Next post VOA: Proces i qetë votimesh në Kosovë – dhjetëra të ndaluar për parregullsi