Home Aktualitet Petrit Vasili: Kryeministri peng i klaneve të zeza dhe armik i dialogut…

Petrit Vasili: Kryeministri peng i klaneve të zeza dhe armik i dialogut…

nga Editor

Ish-deputeti i LSI-se, Petrit Vasili shkruan sot se shkaku i sulmit te Presidentit te Republikes nga ana e kryeministrit Rama eshte shume i qarte, po ashtu, sic sipas tij, eshte edhe vija ndarese mes tyre.s

Sipas Vasilit, ai e sulmoi “Vetem e vetem se presidenti u perpoq dhe beri gjithshka per dialog politik brenda kompetencave te tij kushtetuese dhe ndergjegjes patriotike te tij”.

Nga Petriut Vasili

Rama armik i dialogut sulmon Presidentin mik te dialogut!!

Asnje proces politik i Shqiperise brenda dhe jashte vendit nuk mund te beje as edhe nje hap perpara pa dialogun politik.

Pse e sulmoi babloku Kryeminister, Presidentin e Republikes?

Shkaku eshte shume i qarte dhe vija e ndarese mes tyre po ashtu.

Vetem e vetem se presidenti u perpoq dhe beri gjithshka per dialog politik brenda kompetencave te tij kushtetuese dhe ndergjegjes patriotike te tij.

Por se ç’karagjoz eshte babloku kete e tregon qarte edhe kokefortesia e tij prej te semuri psikik per te vazhduar me komisionin e paligjshem te gjysmeparlamentit te tij per ti bere shantazh presidentit edhe pasi venecia i tha qe kjo eshte budallek.

Dialogu eshte premise dhe kusht themelor qe proceset te nisin dhe te shkojne deri ne fund,ne te kundert ato ose deshtojne ende pa nisur mire ose degradojne e degjenerojne ne rruge e siper duke mos perfunduar kurre.

Shqiperia politike megjithe veshtiresite,polarizimin pse jo dhe mungesen e eksperiences gjithmone e ka gjetur nder vitet e pluralizmit rrugen e komunikimit politik,bashkebisedimit apo dialogut thene me thjesht.

Per here te pare Shqiperia ka nje individ, qe urren dhe kundershton me te gjithe fuqine dialogun dhe ky eshte Edi Rama.

Ky peng i klaneve te zeza kriminale lufton me cdo mjet kunder dialogut sepse per te nuk ka Shqiperi,por ka vec interesa personale,qe duhen permbushur patjeter pavaresisht izolimit dhe rrenimit te vendit.

Ky bablok i perkufizuar keshtu nga miqte e tij te krimit e di shume mire se pranimi i dialogut eshte cilesi e patrioteve dhe jo e tradhetareve te atdheut si ai.

Perballe ketij Babloku opozita ka vendorur vullnetin e saj atdhetar dhe te palekundur per dialog konstruktiv dhe nga pozita te barabarta,
ndonese perballe saj ndodhet nje karagjoz kryeminister qe punon ore e cast kunder vendit te tij.

Ndaj edhe Pyetja e madhe dhe e pakapercyeshme per te gjithe shqiptaret e nderkombetaret kudo qe jane eshte :

Si mund tu besohet ftesave te bablokut per dialog?

Lajme te ngjashme