Home Aktualitet Fieri pa energji elektrike, denoncon ish deputeti Luan Baçi

Fieri pa energji elektrike, denoncon ish deputeti Luan Baçi

nga Editor

Ish deputeti i Partisë Demokratike Luan Baçi ka denoncuar në profilin zyrtar mungesën e energjisë elektrike në qytetin e Fierit.

Në një postim në profilin zyrtar shkruan se qytetarët nuk kanë marrë asnjë njoftim zyrtar megjithëse i kanë shlyer të gjitha detyrimet.

Postimi i plotë i Luan Baçit:

Ora 22 e 30 min dhe ne vazhdim, shume lagje te Fierit pa energji elektrike, erresir, gjithandej..

Pa asnje njoftim, pa asnje shqetsim, te pa pergjegjshem, ne qendrimin e tyre.

Per 30 mij lek te vjetra, kane arrestuar qyterar Fierak, dhe i kane burgosur, u kane prere energjine, familjeve me ndihme ekonomike, kane lene pensioniste, ne erresire, kane lene te semure, pa sherbim mjeksor dhe jane justifikuar se po bejne Shtet.

Po pse o shtet dhe ju shtetar te perkushtuar, po per padrejtesite dhe detyrimet qe keni, pse nuk pergjigjeni.

A nuk e keni detyrim te njoftoni nderprerien e energjise.
A e dini sa familje me te semure ne shtepi, e kane shqetsim dhe shume te veshtire, kete situat.
A e dini sa deme ju shkaktoni paisieve shtepiake te qytetareve, dhe nuk i dem shperbleni.
A e dini se sa biznese, te vogla, demtohen nga nderpreriet e pa njoftuara nga ana juaj..

Po ku doni tia dini ju.
Ju jeni te pa pergjegjshem.
Ju jeni thjeshte hajdut.
Ju jeni, pusht etare.
Ju jeni abuzuesit me te pa krahasushem.
Ju duhet te shporreni nje ore e me pare.

Reagoni, qytetare ngrihuni, mposhtni friken, mos lejoni tju neperkembin, keta jane frikacak dhe bastarde, i kane ditet te numuruara.

Asnje hap pas deri ne largimin e tyre te turpshem.
Rama ik.

Lajme te ngjashme