Home Kronike Rënia e portierit të Partizanit nga kati i gjashtë, klubi i kuq del me njoftim zyrtar: Ja gjendja e Teqjes

Rënia e portierit të Partizanit nga kati i gjashtë, klubi i kuq del me njoftim zyrtar: Ja gjendja e Teqjes

nga Editor

Menjëherë pas raportimit në media se portieri i Partizanit, Aldo Teqja, ka rënë nga kati i gjashtë i një pallati, ka reaguar edhe vetë klubi.

Nëpërmjet një njoftimi, Partizani shprehet se Teqja ka pësuar një aksident, jo ashtu siç e shpreh policia, e cili në versionin e saj shkruan se lojtari është vetëhedhur në kushte të rënda psikologjike.

Partizani njofton tifozët se Teqja është shtruar në spitalin e Traumës për momentin, dhe gjendet nën mbikëqyrjen e mjekëve, jashtë rrezikut për jetën.

NJOFTIMI I PARTIZANIT

Klubi njofton se pjestari i ekipit Aldo Teqja siç edhe është raportuar në media ka pësuar një aksident menjëherë pas përfundimit të takimit Partizani – Teuta. Aktualisht portieri Teqja gjendet i shtruar në spitalin e Traumës në Tiranës nën mbikqyrjen e mjekëve, fatmirësisht jasht rrezikut për jetën. Mjekët e spitalit janë duke monitoruar gjendjen e Lojtarit. Prezent në ambientet jashtë spitalit janë shokët e skuadrës, stafi dhe drejtues të Klubit.

Lajme te ngjashme