Ish ministri: Kolapsi i bujësisë, vula e degradimit ekonomik

Read Time:35 Second

Ish ministri i Bujqësisë Edmond Panariti ka publikuar një status në profilin zyrtar ku shkruannsr kolapsi i bukqësisë është vula e degradimit ekonomik.

Postimi i plotë:

Kolapsi i Bujqesise, eshte vula e degradimit ekonomik……..!! ……. Ndryshe nga dy vjet me pare, mos rimbursimi me 14 perqind i TVSH të prodhimeve bujqësore ne shitje dhe i shoqeruar me zero subvencione .. po kthehet në një fatalitet, drame dhe faliment per bujqësisë dhe fermeret.. Prodhimet tona dalin jashtë loje sepse prodhohen me kosto 50 perqind me te larte se te njejtat prodhime të importit Automatikisht me tonelata prodhime po flaken. Shikoni cfare po ndodh keto dite ne videon me poshtë:

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Previous post Ngjarja në Postribë, Panariti: Helmimi nuk ka emër, nuk ka shkaktar, nuk ka përgjegjës
Next post Tmerr në një familje në Durrës, mbyll babanë në dhomë, e qëllon për ta vrarë. Motra njofton Policinë, ja çfarë ndodhi