Home Aktualitet Manastirliut i del “boja”, qytetari i’a thotë troç: Tregova realitetin e hidhur të sistemit shëndetësor, më fshitë komentin

Manastirliut i del “boja”, qytetari i’a thotë troç: Tregova realitetin e hidhur të sistemit shëndetësor, më fshitë komentin

nga Editor

Eshte bere tashme e udhes, qe ne postime te ndryshme nga qeveritaret e vendit, te fshihen komente te qytetareve, te cilet ne fakt tregojne realitetin e dhimbshem ne vend.

I tille eshte edhe rasti i ketij qytetari, djali i nje infermieri qe humbi jeten si pasoje e covid-19, i cili ne profilin e Ministres se Shendetesise Ogerta Manastirliu, ka folur pa filtra duke treguar realisht ngjarjen dhe kushtet me te cilat i ati punonte.

Qytetari tregon se ky koment u fshi dhe bllokua me pare ne profilin e Ministres, duke vertetuar keshtu friken dhe agresivitetin e qeverise Rama sa here thuhet e verteta e zhveshur nga propaganda.

Lajme te ngjashme

error: Alert: Content is protected !!