Home Aktualitet Sulltan Salepi i Surrelit fluturoi deri në Dubai për të bërë vaksinën

Sulltan Salepi i Surrelit fluturoi deri në Dubai për të bërë vaksinën

nga Editor

Mbretëresha e Mbretërisë së Bashkuar, Elizabeth II do të marrë vaksinën e Pfizer-BioNTech kundër COVID-19 në javët e ardhshme.

Sipas mediave vendore, sovrania 94 vjeç dhe bashkëshorti i saj, Princi Philip, 99 vjeçe, të dy do të vaksinohen si përparësi, për shkak të moshës së tyre dhe jo si trajtim preferencial.Kurse një person shtatlartë, me mjekërr të bardhë që vuan nga astma, i cili pretendon se është Sulltani i Shqipërisë, është vaksinuar para të gjithë qytetarëve të tij, një javë më parë në Dubai. /27.al/

Lajme te ngjashme

error: Alert: Content is protected !!