Home Aktualitet Haradinaj flet hapur: Meta, mik i respektueshëm. Me Bashën e Berishën komunikim të kujdesshëm

Haradinaj flet hapur: Meta, mik i respektueshëm. Me Bashën e Berishën komunikim të kujdesshëm

nga Editor

Ish-kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj në një intervistë ekskluzive për Ora News përballë gazetares Matilda Mcini ka folur dhe raportin e tij me figurat kryesore politike në vend, Meta-Berisha Basha

“Presidenti Meta që nga koha e hershme e tij si Kryeministër dhe në të gjithë postet e tij ka qenë mjaft i respektueshëm ndaj gjithë neve të Kosovës, jo vetëm të UÇK por të gjitha strukturave të tjera. Na ka dhënë më shumë kohë, ka qenë i disponueshëm për të na dëgjuar dhe kjo e ka bërë shumë të afërt prej shumë prej nesh. Në të njëjtën kohë kam komunikuar në mënyrë të rregullt me Kryeministrin Berisha, në vazhdimësi në etapat që kanë kaluar edhe me Kryetarin Basha mbajmë një komunikim të kujdesshëm”, deklaroi kreu i AAK-së, Ramush Haradinaj.

Lajme te ngjashme

error: Alert: Content is protected !!