Mjeku-Ramës: Kë prodhues do të takosh në SHBA?

Read Time:32 Second

Mjeku dhe eksperti i Shëndetësisë Dr. Erion Dasho, ka deklaruar se kontratat për sigurimin e vaksinës janë mbyllur në verë.

Përmes një postimi në Facebook, Dasho thekson se ‘vazhdon tallja me shëndetin dhe jetën e qytetarëve!’

“Kë prodhues do të takojë, Z. Rama kur shtetet serioze i kanë mbyllur kontratat që në verë?!Jam kurioz të shoh në se do të shkojë të takojë “sy më sy” përfaqësuesit e Moderna-s apo Pfizer-it, dy vaksinat e të cilëve sistemi logjistik shqiptar nuk ka asnjë shans t’i përpunojë!

Mbi të gjitha, ç’punë ka kryeministri të dalë të lypë vaksina nëpër botë?!”, shkruan Dasho.

Screenshot 2020 12 05 191820


Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Previous post Vasili publikon faktet: Masat e dështuara, përballë rritjes kritike të vdekjeve dhe rasteve të reja të Pandemisë!
Next post Një ligj dhe dy VKM, si u hoq simboli i Tiranës nga “zona e mbrojtur”