Home Aktualitet “Edi Rama për të “blerë” vaksina në SHBA”, Biberaj: Qesharake – fyese – tallëse, kombi duhet shpëtuar nga ky i çmendur

“Edi Rama për të “blerë” vaksina në SHBA”, Biberaj: Qesharake – fyese – tallëse, kombi duhet shpëtuar nga ky i çmendur

nga Editor

Ish-deputeti i Partisë Demokratike Aleksandër Biberaj ka reaguar ashpër lidhur me deklaratën e kryeministrit Edi Rama I cili tha sot se po udhëton drejt Amerikës për të siguruar vaksinën anticovid për shqiptarët.

Postimi i plote:

“Sot kryeministri, i kapur befasisht dhe fshehurazi nga mediat se po udhetonte per jashte shtetit, njoftoi ne twiter se po udhetonte per ne SHBA per te blere vaksinen, por nuk tregoi se ku do t’i blente, kur do t’i blente, me cfare komisioni prokurimi do t’i blinte, sa para kishte marre cash me vehte, sa vaksina do te blinte qe “t’i sillte ne Shqiperi”, dhe kur do fillonte vaksinimi i popullsise:) Ky eshte nje karagjoz i pandreqshem, nje mashtrues dhe genjeshtar ordiner, komplet i degraduar, i rrenuar, i coroditur dhe corientuar, qe tallet me nje popull te tere dhe fyen edhe inteligjencen e femijeve 5 vjecare:) Kombi duhet shpetuar sa me shpejt nga ky i cmendur qe po cmend nje komb te tere:) Zoti na ndihmofte dhe na shpetofte si KOMB!”, shprehet Biberaj.

Lajme te ngjashme

error: Alert: Content is protected !!