U helmuan me ‘Fast-Food’, nxënësit e Postribës kthehen në spital

Read Time:33 Second

Është përkeqësuar gjendja shëndetësore e nxënësve që u helmuan sot në Postribë dhe janë rikthyer në spital.

Shumë nxënës janë rikthyer në Urgjencën e Spitalit të Shkodrës pasi gjendja e tyre është përkeqësuar dhe ata janë rikthyer për të marrë ndihmë mjekësore.

Prindërit e nxënësve shprehen se simptomat e fëmijëve të tyre janë kryesisht dhimbje barku dhe të vjella duke bërë fajtor “Fast-Foodin” e ngritur krah shkollës. 

Brenda 2 ditëve rreth 50 nxënës të shkollës “Adem Haxhia” në Postribë janë paraqitur në urgjencën e spitalit. ISHP-ja dhe policia kanë nisur hetime duke marrë fillimisht në pyetje punonjësit e fast food-it.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Previous post “Zgjidhja janë zgjedhjet”/ Basha: Rama nuk është i mirëpritur në PD
Next post Qeveria hesht/ Gazetari i kërkon ndihmë Metës: Shqiptarët po masakrohen në burgjet greke