Home Aktualitet Burg edhe për memet/ Sejko mesazh shqiptarëve: Shpëtoni veten

Burg edhe për memet/ Sejko mesazh shqiptarëve: Shpëtoni veten

nga Editor

Burg deri në 1 vit për ata që postojnë apo shpërndajnë meme në rrjetet sociale.

Këto ndryshime nuk u lejuan në ligjin e medias që ai kishte menduar, kryeministri Edi Rama ka vendosur ti bëjë në Kodin e ri Penal të ideuar dhe të përgatitur nga ministrja e Drejtësisë Etilda Gjoni.

Ministrja propozon në Kodin e ri Penal që të kriminalizojë memet në rrjetet sociale dhe të dënojë njerëzit me 1 vit burg, kush bën meme, pa marrë më parë pëlqimin e personit.

Kjo gjë ka sjellë edhe reagimin e atij që sa i përket memeve është ndoshta më i famshmi në Shqipëri.

Teksa publikon një foto-montazh ky tregon veten pas hekurave, Sejko ka një mesazh për shqiptarët.

“Shpëtoni veten.

Shënim. Kjo foto është montazh. Personi në foto nuk është pas hekurave”.

Lajme te ngjashme

error: Alert: Content is protected !!