Home Aktualitet “Zjarr nga BE, përmbytje nga Venecia, tërmet nga FMN…”. Manjani: Rama në opozitë sot do ishte poshtë Kryeministrisë

“Zjarr nga BE, përmbytje nga Venecia, tërmet nga FMN…”. Manjani: Rama në opozitë sot do ishte poshtë Kryeministrisë

nga Editor

Ish-ministri Ylli Manjani ka komentuar qëndrimet e ditëve të fundit të institucioneve ndërkombëtare kundër qeverisë. Në një postim në Facebook, Manjani shprehet se po të ishte Edi Rama në opozitë sot do ishte duke para kryeministrisë duke protestuar.

Postimi i plotë i Ylli Manjanit:

Zjarr nga Europa, Përmbytje nga Venecia, Tërmet nga FMN…

Në tre ditë janë tre raporte që na ulërasin:

JENI TË IZOLUAR nga bota demokratike e njerëzve të lirë dhe që jetojnë në ekonomi konkurruese.

Nuk e di se çduhet më shumë për të kuptuar se nuk flitet e as reagohet më me maska. As duke numëruar të vdekurit, se po vdesin të gjallët në këtë megamorg (pu)shtet që tragjedinë e ka statistikë.🤷‍♂️

E imagjinoj Edi Ramën në krye të opozitës në këto momente… Do ishte rrafshuar para Kryeministrisë duke ngrenë bukë me COVID dhe supë me lakuriqë nate… Gjithmonë nën parullën “Fajin e ka Saliu”.

Lajme te ngjashme

error: Alert: Content is protected !!