‘Monika më gënjeu për mandatet’, Kryemadhi sqaron Ilir Metën: Ishte i domosdoshëm, njësoj si historia e Rozafës

Read Time:34 Second

Monika Kryemadhi tha se djegia e mandateve ishte një veprim i domosdoshëm duke e krahasuar me baladën e Rozafës.

TIRANË– Kryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Monika Kryemadhi e ftuar në emisionin “Java” foli për djegien e mandateve. 

E pyetur për deklaratën e presidentit Ilir Meta, se Kryemadhi e kishte gënjyer për mandatin, ajo u shpreh se ishte një veprim i domosdoshëm. 

Mora vendimin ta digjia vetëm unë mandatin por u mbështeta edhe nga deputetët e LSI-së. Nuk i ndaloja dot të gjithë. Deputetët e LSI ishin agresivë dhe vendosën unanikisht të largoheshin nga Kuvendi. Ishte një veprim i domosdoshëm, pak a shumë si vetësakrifikimi i Rozafës,”-tha Kryemadhi. 

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Previous post “Vullneti politik zgjidh krizën”, Basha: Kriminelët në parlament dhe politikë i solli Rama, jo sistemi
Next post Basha: Opozita nuk është tërhequr