Home Sport Atak në zemër, vdes futbollisti

Atak në zemër, vdes futbollisti

nga Arian

Ditën e sotme bota e futbollit ka marrë një lajm mjaftë të rëndë. Futbollisti nigerian Isaac Promise, ka ndërruar jetë në moshën 31-vjeçare, pas një sulmi në zemër. Promis së fundmi ishte pjesë e skuadrës Austin Bold, derisa gjatë karrierës së tij ka luajtur edhe me Gençlerbirlig, Trabzonspor, Manisaspor, Antalyaspor, Al Ahli, Balëkesirspor, Karabukspor, Giresunspor dhe Georgia Revolution. Ai ishte kapiteni i ekipit kombëtar të vendit të tij duke luajtur në finale të Lojërave Olimpike të Pekinit, kur pësoi humbje nga Argjentina e udhëhequr nga Lionel Messi.

Lajme te ngjashme