Home Aktualitet Basha për takimin me kreun e komunës së Mitrovicës: Mbështes plotësisht apelin e tij për krerët e partive politike, të bashkohemi perballe asaj që po ndodh me çlirimtaret e UÇK

Basha për takimin me kreun e komunës së Mitrovicës: Mbështes plotësisht apelin e tij për krerët e partive politike, të bashkohemi perballe asaj që po ndodh me çlirimtaret e UÇK

nga Sonila Osmanaj

Kënaqësi dhe emocion i veçantë, takimi i sotëm me kryetarin e Komunës së Mitrovicës, Agim Bahtiri. Mbështes plotësisht apelin e tij për krerët e partive politike, qofshin në Shqipëri edhe në Kosovë, që të bashkohemi përballë asaj që po ndodh me çlirimtarët e UÇK. Gjatë takimit i shpreha mirënjohjen dhe zotit Halit Barami, që ka dhënë një kontribut të jashtëzakonshëm në dokumentimin e dhunimit sistematik të të drejtave të njeriut në Kosovë dhe në veçanti, në dokumentimin e spastrimit etnik dhe genocidit në zonën e Mitrovicës.

Lajme te ngjashme

error: Content is protected !!