Home Aktualitet FOTOLAJM/ Fantazia e rrjetit pas ‘vëllazërisë’ së Ramës me Vuçiç

FOTOLAJM/ Fantazia e rrjetit pas ‘vëllazërisë’ së Ramës me Vuçiç

nga Sonila Osmanaj

Vëllazëria mes Edi Ramës dhe Aleksandër Vuçiç është shumë e fortë dhe këtë e vërteton edhe loja politike e hapur së fundmi nga kreu i qeverisë shqiptare në lidhje me raportin e Dick Martyt, që i shërben vetëm Beogradit.

E pikërisht për këtë vëllazëri edhe rrjeti ka reaguar.

Pas vdekjes së patriarkut të kishës serbe, Irinej, kanë nisur edhe debatet se kush do ta zëvendësojë.

Shqiptarët e kanë gjetur menjëherë zëvendësuesin dhe ai është Edi Rama.

Lajme te ngjashme

error: Content is protected !!
WhatsApp Na Shkruani!