Gara për anëtarin e 11-të të KLP/ Donika Prela përjashtohet nga votimi

Read Time:24 Second

Këshilli i Lartë i Prokurorisë përzgjedh sot anëtarin e 11-të të këtij Këshilli. Për shkak të vonesës është përjashtuar nga votimi, drejtuesja e Prokurorisë për Krimet e Rënda, Donika Prela.  

Prela mbërriti në votim kur kutia ishte mbyllur, duke e lenë jashtë procedurës.

“Kisha një angazhim tjetër prandaj nuk mund atë vija në kohë”, -ka thënë Prela.

Në mbledhjen e sotme që po zhvillon KLP, anëtarët kanë të drejtë të zgjedhin mes Esmeralda Keshit dhe Vladimir Marës.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Previous post “Projekt-Opinioni” i Komisionit të Venecias, Meta letër Buquicchio
Next post Dash Shehi i përgjigjet Ramës: Jashtë Europës nuk na la kokaina që pi ti, apo rakia, por korrupsioni dhe krimi