Home Aktualitet Mbyllje e dytë? Flet Pipero: Nëse respektohen masat, nuk ka karantinë!

Mbyllje e dytë? Flet Pipero: Nëse respektohen masat, nuk ka karantinë!

nga Albina Hoxhaj

Mjeku infeksionist, Pëllumb Pipero thotë se në rast se ka një respektim të masave anti-COVID, atëherë vendi ynë nuk do të kalojë në një mbyllje të dytë. 

I ftuar në Abc News, Pipero tha se të rinjtë duhet të jenë më të vëmendshëm, dhe shtoi se qytetarët duhet të qëndrojnë sa më pak nëpër lokale. 

“Nëse masat respektohen nuk do të vemi drejt një mbylljeje të dytë.  Të rrimë sa më pak në lokale, jemi ende në fillim. Duhen masa strikte për menaxhimin e pandemisë, lokalet e “Bllok-ut” janë plot”,-tha Pipero. 

Lajme te ngjashme