Home Aktualitet Diktatoruc, të trembin mediat e lira?

Diktatoruc, të trembin mediat e lira?

nga Albina Hoxhaj

Nga Elda Ballabani

Sot ndaj medias së lirë u harrbove, si dikur ati yt shpirtëror, diktator qoftëlargu që interrnonte, përndiqte, denigronte, burgoste e vriste çdo kundërshtar politik por jo vetëm, vriste çdo antikorp që sulmonte qelizat kancerogjene të Komunizmit që i përhapeshin Shqipërisë aso kohe!

Shiko çfarë prodhon propaganda jote e fëlliqur, hape tv te Klan-i dhe dëgjoje papagallin tënd Fred Peza se sa me histeri vetëmohuese mbron regjimin tënd kriminal, duke bërë leksione kundër të vetmit institucion që nuk e ke kapur dot, Presidentit të Republikës së Shqipërisë!

Diktatoruc i ke shpallur luftë jo vetëm medias dhe zërit opozitar, por edhe popullit të thjeshtë sepse dritshkurtësia jote mendore, nuk arrin të kuptojë se opozitarizmi është fryma e pakënaqsisë popullore të cilën, sa më shumë e godet aq më të fortë e merr kundërpërgjigjien!

Ky papagalli 1 milion dollarësh Alfredo Pezaku që dërgon ti te Opinion, e vetmja gjë që di të bëjë është të lëshojë tinguj njësoj si qyqja e natës e cilësuar e nëmur nga të vjetrit, që për çdo tingull merr mallkimet e njerëzve në këmbim, njëjtë ndodh edhe me ty ndaj “shkundi puplat” dhe largohu urgjent bashkë me qyqet e tua të llomotitjes publike, diktatoruc qyqar!

Çakall i tërrbuar, nuk do lodhemi së përsërituri se ti je:
Një njeri i pa përgjegjshëm që po shkatërron të ardhmen e fëmijeve tanë, si një vegël qorre e Soros-it që po grabit me PPP famkeqe qindra miliona euro, po kriminalizon vëndin e ke kthyer në depozitë drogërash, nuk ke sjellë asnjë ivestim të huaj të madh qysh kur more pushtetin përkundrazi po e rrënon edhe biznesin vëndas! Po shpopullon frikshëm vëndin, po i merr shpirtin popullit duke i dyfishuar çmimet e mallrave të konsumit dhe taksave, e ke mbushur qeverinë, parlamentin dhe bashkitë e uzurpuara në mënyrë anti ligjore me horra, kriminela, mafioze. Je kancer për Shqiperinë dhe interesat Kombëtare, që duhesh shkulur me urgjencë nga trupi i sëmurë (këto janë disa nga të zezat e qeverisjes tënde), diktatoruc!

Lajme te ngjashme

error: Alert: Content is protected !!