Home Bota TRAGJIKE/ Bie zjarr në spitalin COVID në Rumani, ndërrojnë jetë 10 persona

TRAGJIKE/ Bie zjarr në spitalin COVID në Rumani, ndërrojnë jetë 10 persona

nga Albina Hoxhaj

Një tragjedi ka ndodhur mbrëmjen e djeshme në Rumani, pasi një spital që trajtoheshin personat e infektuar me COVID është përfshirë nga flakët.

Flakët përfshinë dhomat e terapisë intensive fillimisht dhe më pas u përhapën në dhomat e tjera, ndërkohë që 10 pacientë humbën jetën. Numri i viktimave mund të rritet për shkak se shumë pacientë kanë marrë plagë të rënda dhe janë në gjendje të rëndë shëndetësore.

Ende nuk dihen shkaqet që çuan në këtë ngjarje të rëndë, ndërkohë që autoritetet po hetojnë për të zbardhur arsyet e rënies së zjarrit.

Lajme te ngjashme

error: Content is protected !!