Home Kronike U përplas me një makinë, ndërron jetë shqiptari në Greqi/ Në çantën e tij gjenden sende të vjedhura

U përplas me një makinë, ndërron jetë shqiptari në Greqi/ Në çantën e tij gjenden sende të vjedhura

nga Albina Hoxhaj

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në fshatin Trikala. Sipas mediave greke, një 40-vjeçar shqiptar emri i të cilit nuk është bërë i ditur është gjetur i vdekur në rrugë, pasi motori i tij është përplasur me një makinë.

Ndërkohë, mësohet se me të ka qenë dhe një person tjetër, i cili është larguar nga vendi i ngjarjes.

Ndërsa në kontrollet e bërë nga policia në çantën e tij janë gjetur sende të vjedhura, duke dalë në përfundim që 40-vjeçari ka qenë hajdut.

Lajme te ngjashme