Shkencëtaret shpikin pajisjen që të bën esëll, doktor Fisher: Kjo përgjysmon sasinë e alkoolit në trupin e dikujt brenda 45 minutash

Read Time:43 Second

Shëncëtarët kanë bërë me dije se shpkjen e një pajisje që i ndihmon njerëzit të bëhen esëll për 45 minuta. Pajisja është si një maskë mbrojtëse  me një pompë që është e mbushur me dioksid karboni. Personat që dehen mund të përdorin këtë pajisje për të bërë një ventilim të mushkërive.

Sipas mediave ndërkombëtare pajisja ndihmonë të gjithë njerëzit që të kalojnë lehtësisht të gjitha simptomat e një të alkoolizuari. Pajisja është e vlefëshme edhe për njerëzit që gjithë jetën e tyre kanë konsumuar më shumë seç duhet. Doktor Joseph Fisher i cili po merret me studimin e pajisjës tha se kjo e kryen procesin e ventilimit 3 herë më shpejt se normalisht.

“Kjo pajisje përgjysmon sasinë e alkoolit në trupin e dikujt brenda 45 minutash, në vend të dy ose tre orëve që ky proces zgjat zakonisht mesatarisht,” tha doktor Fisher.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Previous post 11 persona kanë humbur jetën dhe 765 të tjerë janë infektuar gjatë 24 orëve në Kosovë
Next post Maqedonia e Veriut pritet që të shkojë drejt izolimit, Ministri i Shëndetësisë thotë se dy javët në vijim janë deçizive