Home Aktualitet Vdekja e nënës së re, ende mister shkaku

Vdekja e nënës së re, ende mister shkaku

nga Albina Hoxhaj

Autopsia e 20-vjeçares që ndërroi jetë pas lindjes së fëmijës në maternitetin e Gjirokastrës do të kryhet në Tiranë. Mjeku ligjor, i cili kishte udhëtuar nga Tirana një ditë më herët, ka bërë autopsinë e Klea Muxhajt gjatë orëve të mbrëmjes, por ende nuk është zbuluar shkaku i vdekjes së saj. Kampione të organeve jetike janë dërguar në Laboratorin e Kriminalistikës në kryeqytet për të analizuar shkencërisht shkakun e vërtetë të vdekjes. Ndërkaq dje në mbrëmje oficerët e policisë gjyqësore kanë marrë dëshmitë e vjehrrit, vjehrrës dhe bashkëshortit të 20-vjeçares si dhe të 3 mjekëve që kanë asistuar në operacion.

Lajme te ngjashme

error: Alert: Content is protected !!