Marku: Edhe po të mos kishim një president si Meta, do duhej ta gjenim

Read Time:36 Second

Profesori Mark Marku, i ftuar në emisionin “Opinion” e cilësoi të papranueshëm sulmin e PS ndaj presidentit të Republikës Ilir Meta.

Duke vlerësuar rolin e kreut të shtetit në situatën kritike ku ndodhet vendi, Marku u shpreh se në një situatë të tillë jo që nuk duhet shkarkuar, por do duhej ta gjenim një president të tillë.

“Edhe po të mos e kishim një President të tillë, në këtë situatë do na duhej ta gjenim një të tillë, e jo ta heqim“, deklaroi ai.

“Një president i fortë. Me shumë dobi për sistemin dhe mendoj se ajo çfarë prodhon gjithë reagimet ndaj Metës, përvoja e tij prej shumë vitesh në politike shndërrohet në siguri”, shtoi profesori Mark Marku.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Previous post Caka: Paska qenë e nevojshme ndërhyrja nga Italia, që Kryeministri i Shqipërisë të zhbllokonte buxhetin e Bashkisë së Skraparit
Next post Dëshmia bombë e Metës: Kam dosjen e fasadave të Edi Ramës