Jo vetëm Gjermania 9 edhe populli 19 kushte!

Read Time:1 Minute, 6 Second

Nga Elda Ballabani

1- Duam ujë të pijshëm në çezmat tona.
2- Përgjysmo çmimin e ujit dhe të energjisë
elektrike.
3- Përgjysmo çmimin e naftës.
4- Përgjysmo çmimin e mallrave të konsumit,
si dhe taksimin mbi biznesin e vogël dhe të
mesëm.
5- Përgjysmo çmimin e barnave dhe siguro çdo
analizë shëndetësore pa pagesë.
6- Largo nga administrata militantët pa
diploma dhe ata me diploma false.
7- Largo nga administrata personat me
preçedentë penalë.
8- Arresto të përgjuarit të publikuar nga Bild
dhe VOA për krim zgjedhor.
9- Anullo konçesionet me PPP të Milot-
Balldren dhe Orikum-Dukat.
10- Tërhiqu nga projekti famëkeq i Unazës së
Re.
11- Tërhiqu nga projekti famëkeq i Teatrit
Kombëtar.
12- Dyfisho pagat, pensionet dhe asistenca
sociale jo më pak se 15.000 të reja në muaj.
13- Hiq dorë nga uzurpimi i sistemit të
drejtësisë.
14- Hiq taksën në pikën kufitare të Morinës.
15- Largo nga puna dhe arresto drejtuesit e
korruptuar.
16- Shkatërro grupet kriminale nga Jugu në
Veri.
17- Kërko ndjesë publike për planin ogurëzi, të
ndarjes së territorit në Veriun e Kosovës.
18- Largo Erion Veliaj nga strukturat e PS dhe
hetoje për korrupsion me lejet e ndërtimit
dhe pastrim parash.
19- Këko ndjesë publike për keq qeverisjen 7
vjeçare në krye të vëndit, dorëhiqu dhe
dorëzoju drejtësisë nën mbikqyrien e
ndërkombëtarëve.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Previous post “Dita e Bashkimit të Gjermanisë”, Meta: Mirënjohje për kontributin e dhënë në procesin e integrimit
Next post Burri pret damarët në mes të rrugës, ambulanca shkon 1 orë me vonesë