Salianji: Sulmi i Ramës ndaj Syri.net dhe Syri TV, kërcënim ndaj lirisë së shprehjes

Read Time:37 Second

Vijojnë reagimet pas sulmeve të qeverisë ndaj Syri.net dhe Syri TV. Pas presidentit Ilir Meta, ish kryeministrit Sali Berisha dhe shumë ish deputetëve të tjerë, vjen edhe reagimi i Ervin Salianjit. Ish deputeti i PD, përmes një postimi në rrjetet sociale, shprehet se, “sulmi i Ramës ndaj Syri.net dhe Syri TV është kërcënim ndaj lirisë së shprehjes”. “Sulmi i Ramës ndaj Syri.net dhe Syri TV është kërcënim ndaj lirisë së shprehjes, goditje ndaj fjalës së lirë dhë kërcenim i hapur për çdo kundërshtar të regjimit. Sulmi i përqëndruar në mënyrë neveritëse me polici, tatime dhe fyerje personale tregon nivelin e madh të shqetësimit që ka regjimi që nuk e kontrollon dot edhe këtë media me shikueshmëri të lartë!”, shprehet Ervin Salianji.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Previous post Vetëm 13 ditë në krye të ARRSH, Vasilika Vjero jep dorëheqjen. Ç’po ndodh në drejtorinë ku qarkullojnë miliona euro tendera?
Next post Albana Vokshi dënon hakmarrjen politike të Edi Ramës kundër Syri TV