Kryemadhi zbulon çfarë i thotë Meta çdo mëngjes

Read Time:52 Second

Kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi ka folur së fundmi në lidhje me situatën politike dhe aktuale në vend.

Në një intervistë për “Report Tv”, Kryemadhi zbuloi edhe se çfarë i thotë Presidenti Ilir Meta, njëkohësisht bashkëshorti i saj, çdo mëngjes.

“Me thënë të drejtën nuk e pyes, di të them që është i pakënaqur për çështjen e mandateve, sapo hapim sytë në mëngjes, nuk fillojmë me ‘mirëmëngjes, si fjete’ por ‘pse i dogjët mandatet’ kështu që, për sa i përket kësaj gjëje, meqenëse pyetët edhe si ish-kryetar i partisë edhe si bashkëshort njëkohësisht. Ndërsa përsa i përket si President, të jeni të bindur që përsa i përket aksionit opozitar unë nuk ndaj asgjë me të. Sepse ajo çfarë unë jam e angazhuar në tryezën e opozitës vjen si rezultat i vendimmarrjes me strukturat e partisë dhe më pas ajo reflektohet në tryezën e partive politike të frontit opozitar”, tha Kryemadhi.

Kryemadhi foli gjerësisht për situatën politikw në vend, procesin e integrimit, reformën zgjedhore dhe aksionin opozitar i cili pritet të intensifikohet.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Previous post Kryemadhi: Ne nuk kemi qenë kurrë kundër dialogut
Next post Raporti i Venecias, Kryemadhi: Nuk më krijon asnjë lloj ndjesie!