Kuvendi socialist diskuton projekt-rezolutën për Integrimin, Rama: Shqipëria gati… por jo BE!

Read Time:37 Second

Që në orën 10:00 Kuvendi socialist është mbledhur në seancë plenare. Në fokus të diskutimeve është projekt rezoluta e propozuar nga deputetet Senida Mesi dhs Rudina Hajdari për çeljen e negociatave.

Pas një mungesa të gjatë në parlament është i pranishëm kryeministri Rama.

Në fjalën e tij Rama tha se Shqipëria është realisht gati për të çelur negociatat me Bashkimin Evropian por BE nuk është gati. Ai tha se “Po”-ja e kushtëzuar e Bundenstagut u mor fal Merkel, por e njëjta gjë nuk mund të thuhet për vendet e tjera.

Teksa foli për Reformën Zgjedhore Rama tha se nuk do të vazhdojë të “lusë” opozitën, dhe se mund t’a realizojë atë edhe me opozitën e re që është në Kuvend.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Previous post Basha: Dështimi me negociatat për herë të katërt ka vulën e Edi Ramës
Next post “Vendit i duhet një vizion i ri”, Basha: Rama dështoi në dy mandate me integrimin