Negociatat/ Basha: Rama dështoi, u kap me presh në duar

Read Time:1 Minute, 16 Second

Lulzim Basha doli në një deklaratë për medie sot ku deklaroi se Edi Rama është bërë aq i parashikueshëm sa fjalimin e sotëm e parashikova 2 muaj më parë.

“Negociatat, janë dështim i Edi Ramës. Ka vetëm vulën e tij përsipër. Premtoi se do të hapte negociatat dhe dështoi si në çdo premtim tjetër. Shqiptarët e dinë fare mirë, që ky s’është dështimi i parë, as i dytë dhe as i tretë. Për këtë arsye Shqipëria është në krizë dhe shqiptarët po largohen, ndërsa kushtet shtohen. U bënë 9. Vendet e tjera të rajonit ecin para. Nëse do ishte e vërtetë se këto vende janë kundër zgjerimit, atëherë pse i thonë “PO” Maqedonisë, dhe “JO” Shqipërisë. Ai ka dështuar me gjithçka dhe i ikën përgjegjësisë. Duke i ikur përgjegjësisë për gjithçka, për mbrojtjen e kriminelëve në qeveri, nga Tom Doshi te Vangjush Dako, nga Pjetri tek Kajmaku, duke e fshehur faktin se edhe këtë vit vendi ka kultivuar sasi rekord kanabisi. Jo vetëm heq fajin, por fakton para vendit dhe ndërkombëtarëve, që nuk e do integrimin e vendit. Në një vend të tillë, një kryeministër që bën ligje për të vjedhur vendin e tij, nuk zgjat dot as 24 orë. Cili nga 9 kushtet reflekton probleme të politikës së brendshme të Gjermanisë? Le t’i marrim me radhë? Po 2 kushtet e reja, po gjykata Kushtetuese, është përgjegjësi e CDU/CSU? Është një përpjekje e varfër, e dalë boje për të hedhur vëmendjen gjetkë. Është kapur me presh në duar”, deklaroi Lulzim Basha.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Previous post 5 kushtet e opozitës për reformën zgjedhore, Tushaj: Domosdoshmëri!
Next post Skandal/ Vidhet Ministria e Brendshme dy herë brenda muajit?!