Home Aktualitet “Mezi po pres të vijë koronavirusi”! Infektohet drejtoresha e ISHSH

“Mezi po pres të vijë koronavirusi”! Infektohet drejtoresha e ISHSH

nga Sonila Osmanaj

Areti Beruka, kryeinspektore për shëndetin në Tiranë është infektuar me koronavirus. Sipas Abc News, Beruka ka rezultuar pozitive dhe është karantinuar në shtëpi.

Drejtoresha e Inspektoratit Shtetëror Shëndetësor disa muaj më parë, në 26 shkurt, u lakua në media dhe rrjetet sociale pas deklaratës së saj.

“Ndoshta me profesionin, por edhe me karakterin. Por ta them personale, jo profesionale mezi e pres rastin e parë në fakt, unë si mjek”, tha ajo.

Lajme te ngjashme

error: Content is protected !!
WhatsApp Na Shkruani!