Home Aktualitet Tedi Blushi: Fëmijët e liruan nga kampi Al-Hawl, shumë shpejt do kthehen në Shqipëri

Tedi Blushi: Fëmijët e liruan nga kampi Al-Hawl, shumë shpejt do kthehen në Shqipëri

nga Sonila Osmanaj

Zëdhënësi i Presidentit, Tedi Blushi ka vlerësuar punën që Gjysmë Hëna e Kuqe Siriane ka bërë për shqiptarët në kampin Al-Hawl në Siri, ku ka nisur dhe riatdhesimi i tyre. ”Falenderojmë Gjysmë Hënën e Kuqe Siriane për lirimin e disa fëmijëve shqiptarë të kampit të Al Hawl, të cilët shumë shpejt do të kthehen në Shqipëri. Tani punë për të kthyer të gjitha gratë dhe fëmijët që ndodhen në këtë kamp”,-shkruan Tedi Blushi në facebook.

Lajme te ngjashme

error: Content is protected !!
WhatsApp Na Shkruani!