Home Aktualitet Teliti i përgjigjet Ramës: Tmerri i trafikut në unazën e re i shtohet aferës 48 milion euro taksa të shqiptarëve për 2.2 kilometra rrugë

Teliti i përgjigjet Ramës: Tmerri i trafikut në unazën e re i shtohet aferës 48 milion euro taksa të shqiptarëve për 2.2 kilometra rrugë

nga Sonila Osmanaj

Për qytetarët që u duhet të dalin apo të hyjnë në Tiranë fillon tmerri i vërtetë i trafikut.

Tmerri i trafikut i shtohet historisë mafioze të korrupsionit ndërkombëtar të ER, Damian Gjiknurit dhe DH Albania.

48 milion euro i ka taksur ER dhe Damian Gjiknuri shtrimit të asfaltit në një segment vetëm 2.2 km të gjatë.

Të tre lotet e projektit u fituan pa garë me pothujase 100% të vlerës limit të tenderave, ku gjithmonë merrnin pjesë 2 firma dhe njëra nuk jepte ofertë financiare.

Historia mafioze e Unazës së Re ngrihet mbi dramën e qindra familjeve që mbetën pa strehë për të mos prekur projektin e kullave të Edmond Begos.

Një aferë ndërkombëtare 48 milion € që u mbyll me vetëm një të dënuar, një recepsionist 26 vjeçar që u bë kurban për një grusht para.

Lajme te ngjashme

error: Content is protected !!
WhatsApp Na Shkruani!