Home Aktualitet Ish-deputeti i VV tregon sherrin me ambasadorin Walker: E kapi për fyti, i tha kush je ti që pyet

Ish-deputeti i VV tregon sherrin me ambasadorin Walker: E kapi për fyti, i tha kush je ti që pyet

nga Editor

Krasniqi ka treguar se ish ambasadori amerikan William Walker e ka kapur për fyti zëvendëshsefin e UNMIK’ut, Steven Schook, derisa Krasniqi kishte qenë prezent.

KOSOVË– Ish-deputeti i Vetëvendosjes, Florin Krasniqi, i ftuar në emisionin Pressing të T7, ka treguar se ish ambasadori amerikan William Walker e ka kapur për fyti zëvendëshsefin e UNMIK’ut, Steven Schook, derisa Krasniqi kishte qenë prezent.

Steven Schookut, Ambasadori amerikan William Walker ia ka ngjitur per fyti”, ka thënë Krasniqi.

Kemi shkuar ta pyesim per rregullat e ndërhyrjes, edhe Steven Schook i ka thënë Walkerit: ‘Kush je ti të më pyesësh për rregullat e ndërhyrjes’, ndërsa Walkeri i ka thënë: ‘Unë jam ambasadori amerikan William Walker i këtij vendi dhe duhet t’i sqarojmë rregullat”, është shprehur Krasniqi.

Krasniqi tha se në ato momente situata ishte paksa e tensionuar dhe dihej se shumë njerëz duhej shkuar në burg.

Kjo ishte një betejë e dy amerikanëve dhe Schook e dinte se kur dalin rregullat e ndërhyrjes nga rendi, shumë njerëz duhet të shkojnë në burg”, shtoi Krasniqi.

Lajme te ngjashme

error: Alert: Content is protected !!