Ish-deputeti i VV tregon sherrin me ambasadorin Walker: E kapi për fyti, i tha kush je ti që pyet

Read Time:52 Second

Krasniqi ka treguar se ish ambasadori amerikan William Walker e ka kapur për fyti zëvendëshsefin e UNMIK’ut, Steven Schook, derisa Krasniqi kishte qenë prezent.

KOSOVË– Ish-deputeti i Vetëvendosjes, Florin Krasniqi, i ftuar në emisionin Pressing të T7, ka treguar se ish ambasadori amerikan William Walker e ka kapur për fyti zëvendëshsefin e UNMIK’ut, Steven Schook, derisa Krasniqi kishte qenë prezent.

Steven Schookut, Ambasadori amerikan William Walker ia ka ngjitur per fyti”, ka thënë Krasniqi.

Kemi shkuar ta pyesim per rregullat e ndërhyrjes, edhe Steven Schook i ka thënë Walkerit: ‘Kush je ti të më pyesësh për rregullat e ndërhyrjes’, ndërsa Walkeri i ka thënë: ‘Unë jam ambasadori amerikan William Walker i këtij vendi dhe duhet t’i sqarojmë rregullat”, është shprehur Krasniqi.

Krasniqi tha se në ato momente situata ishte paksa e tensionuar dhe dihej se shumë njerëz duhej shkuar në burg.

Kjo ishte një betejë e dy amerikanëve dhe Schook e dinte se kur dalin rregullat e ndërhyrjes nga rendi, shumë njerëz duhet të shkojnë në burg”, shtoi Krasniqi.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Previous post I riu lut qytetarët për ndihmë, një shpërndarje është shpresë për Ardianin
Next post Shpërthim me tritol banesës së 40-vjeçarit në Fushë-Krujë, nuk ka të lënduar