Home Kronike Përfshihet nga flakët Orikumi, rrezikohen disa banesa

Përfshihet nga flakët Orikumi, rrezikohen disa banesa

nga Albina Hoxhaj

Një zjarr i madh ka përfshirë sot Orikumin në pjesën e kodrës së qytetit dhe varrezat. Sipas të dhënave të deritanishme mësohet se flakët kanë përfshirë një hapësirë të madhe. Nga flakët mësohet se rrezikohen tre banesa në janë në afërsi të zonës. Aktualisht në vendngjarje kanë shkuar forcat zjarrëfikse te Vlores, të cilat janë angazhuar për lokalizimin e flakëve.

Lajme te ngjashme