Njeriu mund të jetojë në Mars? Ja çfarë plani ka shkenca

Read Time:20 Second

Elon Musk prezantoi projektin e një anije kozmike për kompaninë SpaceX e cila do të transportojë njerëzit në planetin Mars si dhe në çdo vend të sistemit diellor. Në një deklaratë për SpaceX miliarderi shprehu se testi i parë për këtë raketë do të bëhet pas dy muajsh. Dhe e veçanta e saj është se do të jetë në gjendje të përdoret për një udhëtim të dytë.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Previous post “Familja shqiptare në rrezik”, Nora Malaj publikon shifrat: Një në pesë nxënës, viktimë e bullizmit
Next post “Disa zona në kryeqytet nesër pa drita, ja oraret