Manjani: Shtet leshi!

Read Time:24 Second

Dy juriste të reja, këshilltare në Gjykatën Kushtetuese, nuk kaluan dot as testin për të qenë studente të Magistraturës. Por, janë propozuar të emërohen gjykatëse në Gjykatën Kushtetuese!!!!

Ndërsa Kristaq Traja dhe Ledi Bianku, të dy gjykatës të Gjykatës së Strasburg, nuk i ka në refene askush.

E pra të dy duhet të ishin automatikisht gjykatës të Gjykatës Kushtetuese, pa konkurs fare! Pas 9 vitesh gjykatës në Strasburg, nuk e ka luksin ky shtet ti humbasë si kontribues.

Shtet leshi!

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Previous post Dënimi nga Krimet e Rënda/ Jaeld Çela apelon vendimin, ja ç’do kërkojë Saimir Tahiri të enjten
Next post Tetori rozë, muaji i ndërgjegjësimit për kancerin e gjirit! 6 këshilla