Home Aktualitet Tjetër tërmet lëkund vendin, ja epiqendra

Tjetër tërmet lëkund vendin, ja epiqendra

nga Editor

Një tjetër tërmet ka lëkundur vendin. E këtë herë mësohet se epiqendra ka qenë Shijaku.

Sipas të dhënave nga Qendra Europiane Mesdhetare Sizmike tërmeti ka qenë me magnitudë 3.4 të shkallës Rihter dhe epiqendra 12 km në veriperëndim të Shijakut.

Lëkundja është ndjerë në orën 14:22 me orën lokale.

Lajme te ngjashme