Çfarë po ndodh?!/ Shkarkohet Drejtori i Policisë së Durrësit, emërohet ish-komandanti i RENEA-s

Read Time:39 Second

Një tjetër lëvizje në radhët e Policisë së Shtetit. Shkarkohet pas 3 vitesh në detyrë drejtori i Policisë se Durrësit, Alfred Çepe. Në vend të tij është emëruar Lorenc Shehu dhe prezantimi i tij pritet të bëhet gjate ditës së sotme. Më herët Lorenc Shehu mbante detyrën e shefit të forcave speciale RENEA.

Pak ditë më parë drejtori i policisë Rrugore, Mitat Tola dhe drejtori i Policisë së Lezhës, Ferdinand Mara u emëruan në detyra të reja. Me urdhër të drejtorit të Përgjithshëm të Policisë, Ardi Veliu, në vend të Mitat Tolës u emërua Edmond Targaj, i cili mbante detyrën e shefit të Sektorit në Forcën Lëvizëse Operacionale. Ndërsa në vend të Ferdinand Marës në Lezhë, u emërua Erigert Mitri, i cili mbante detyrën e shefit të Komisariatit të Fierit.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Previous post Lushnje, i shpëtoi atentatit, ekzekutohet në lokal tregtari
Next post Fusha i pagoi hotelin me 5 yje edhe dhëndrit të Xhafajt/ BIRN zbardh deklarimet e Maznikut!