Maliqi: Nëse Meta s’do anulonte 30 qershorin, do të kishte përplasje

Read Time:33 Second

Deputeti Lefter Maliqi e cilëson anulimin e 30 qershorit nga Presidenti Ilir Meta, si aktin më ligjor dhe patriotik për vendin. Në një intervistë për emisionin “Real Story” të gazetarit Sokol Balla, Maliqi u shpreh se zhdekretimi i datës së zgjedhjeve uli tensionet dhe shmangu përplasjen e sigurt mes qytetarëve më 30 qershor.

“Nëse nuk do të anuloheshin zgjedhjet e 30 qershorit, do të kishte përplasje verbale dhe fizike në vend”,- tha Maliqi.

Deputeti Maliqi ka replikuar në studio dhe me ministren Elisa Spiropali për draft opinionin e Komisionit të Venecias. Maliqi tha se qeveria po abuzon me dokumentin, pasi Venecia nuk merr përsipër të gjykojë ligjshmërinë e zgjedhjeve.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Previous post Sulm terrorist mbi kampin amerikan
Next post Dosjet e kryebashkiakëve, Alibeaj: Kemi edhe 7 raste!