Marrëveshja Kosovë-Serbi/ Yuri Kim: Një hap i madh përpara për paqen dhe prosperitetin në Ballkanin Perëndimor

Read Time:27 Second

Ambasadorja amerikane në Shqipëri, Yuri Kim ka reaguar pas firmosjes së marrëveshjes të arritur në SHBA mes Kosovës dhe Serbisë.

Në një postim në Twitter, diplomatja amerikane shkrua se kjo marrëveshje është një hap madhor drejt paqes dhe prosperitetit në Ballkanin Perëndimor.

Postimi i ambasadores Kim

“Një hap i madh përpara për paqen dhe prosperitetin në Ballkanin Perëndimor: “Duke u përqendruar në krijimin e vendeve të punës dhe rritjen ekonomike, të dy vendet ishin në gjendje të arrinin një përparim të vërtetë në bashkëpunimin ekonomik në një gamë të gjerë çështjesh”.

auto kim111599240450


Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Previous post Gjosha: Një marrëveshje historike mes Kosovës dhe Serbisë ajo e firmosur sot në Uashington
Next post Rama ngre gjithë shtetin në këmbë për të gjetur “spiunët” që zbuluan milionat që i dha Bollinos