Shehu uron Kurz për fitoren në Austri: E djathta europiane po dominon bindshëm

Read Time:51 Second

Ish-deputeti i Partisë Demokratike, Tritan Shehu, me anë të një statusi në “Facebook” ka uruar fitoren e kancelarit austriak Sebastian Kurz në zgjedhjet austriake.

Shehu shprehet se Kurz është një politikan që drejton një parti të djathtë europiane. Ai shton se qendra e djathtë po merr fitore të rëndësishme kudo në Europë.

Postimi i Tritan Shehut:

Populloret e Austrise se Kurz, qender e djathte e antare shume te rendesishem te Partise Popullore Europiane, arrijne sot nje fitore te madhe ne zgjedhjet politike te atyshme.

Partia e pare me 37,2% te votave, duke pasur keshtu rrugen te hapur per udheheqes ne koalicionin qeverises e Kurz drejt arritjes perseri te postit te Kryeministrit.

Fpoe, ekstrem e populiste bijen ndjeshem.

Pa asnje dyshim vota e sotme ishte shume e rendesishme per Austrine, si dhe nje rikonfirmim i qarte i dominimit ne rritje te Qendres se Djathte ne Europe e renies ne vazhdim te populizmit.

Urimet me te mira kesaj partie si moter te PD dhe mikut tone Z.Kurz.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Previous post Çakejtë e padënuar që na turpërojnë të gjithëve
Next post FOTO/ Ja çfarë ndodhi në stadium