Home Aktualitet Rama vesh me mavi Monumentin e Pavarësisë

Rama vesh me mavi Monumentin e Pavarësisë

nga Editor

Në “Sheshin e Flamurit” në Vlorë u zhvillua sot ceremonia shtetërore e 100-vjetorit të Luftës së Vlorës.

Në këtë ceremoni, ku protokolli duhet të jetë rigoroz dhe larg ngjyrave politike të momentit, në momentin që ka mbërritur kryeministri Edi Rama, Monumenti i Pavarësisë është veshur me ngjyrën mavi të Rilindjes.

Lajme te ngjashme