Home Kronike Përfshihet nga flakët kampi i refugjatëve, raportohet për viktima

Përfshihet nga flakët kampi i refugjatëve, raportohet për viktima

nga Albina Hoxhaj

Një zjarr i përmasave të mëdha ka përfshirë kampin e refugjatëve në Moria në Greqi. Refugjatët janë rebeluar pas flakëve të cilat kanë përfshirë përmsa të mëdha, aq sa media vendese raporton për viktima. Kampi i Morias është më problematik, përsa i përket numrit të madh të akomodimit të refugjatëve. Sot në mbrëmje tre kontenier kanë marrë zjarr dhe 12 mijë refugjatë janë në panik e sipër. Në vendin e ngjarjes kanë mërritur tre mjete sjarrfikëse, një helikopter dhe një punonjës shërbimi.

Lajme te ngjashme

error: Alert: Content is protected !!