Home Aktualitet Ke mbaruar edhe në prapagandë o xhaje!

Ke mbaruar edhe në prapagandë o xhaje!

nga Editor

NGA YLLI DYLGJERI

Do fitojmë mandatin e tretë! – tha Rama. Qesharak!
E hapi dje fushaten, nga nje Resort peshku, me foton
e Skenderbeut nga pas e me Ilir Beqen & Co ne krye !
Uaaaaaau!
Me shume se per te qeshur edhe peshqit. Dhe si te mos mjaftonin keto i ushqeu prap peshqit me karemat e vjeter. Po nuk i pane dhe shijuan prej 6 viteve shqiptaret karemat e Tu? I motivon me socialistet sot Resorti yt? A nuk pane pronarin e Tij si i shante e kercenonte me liber shpie puntoret qe luftonin per kafshaten? Me ke tjeter kerkon te motivosh Ti? Me oligarkine? Me Ilir Beqen qe smbeti media e shqiptar po njohur per bemat e Tij ne Shendetesi? Apo me Lindita Nikollen me shoqe? Me borxhin? Me papunesine? Me krimin? Me emigracionin? Me PPP-te ? Me Erion Velite?
Shporta jote e Komisareve te Qarqeve eshte bere si kaçilja e qershive te Nastradinit qe pasi i permoren i morri serisht ti hante duke thene: kjo hahet se nuk eshte lagur, kjo hahet se eshte e thate, e keshtu prapi nxorri fundit kaçiles.
E ne fund si per ta mbyllur, per te treguar force na ve dhe Skenderbeun qe luftoi me turqit pas vetes ne sfond. Haaaaaaaa! Po kujt i hyn ne sy sot forca e Skenderbeut? E para se po krahasohet me Ty!
E dyta se propagandohet nga Elisa e doganave qe e krahason me Ty pa dogane. E treta, turqit jane prezent e te kudondodhur ne kete vend aq shume sot, sepse i kane zotruar detrat e tyre qe Ti ja ke leshuar pa nishan grekut!
E sheh… qe ke pjerdhur edhe ne propagande o xhaje?
Ske takat per tre here.

Lajme te ngjashme