Home Aktualitet Braimllari: Rama e përdori Lleshajn për të helmuar e dhunuar qytetarët, sot e hoqi nga delegimi i Lezhës

Braimllari: Rama e përdori Lleshajn për të helmuar e dhunuar qytetarët, sot e hoqi nga delegimi i Lezhës

nga Editor

Ish-deputeti i LSI, Endrit Braimllari, komenton lëvizjet e fundit të kryeministrit Edi Rama për të caktuar drejtuesit politikë në qarqe, ku mes të tjerash u vu re mungesa e emrit të ministrit të Brendshëm, Sandër Lleshaj.

“E perdori Gjeneralin pa grada Lleshaj, per te helmuar qytetaret ne protesta paqesore, per te dhunuar qytetaret e pafajshem, per te dhunuar femij dhe te moshur sepse ne ate kohe i thoshte: beje kete se do te promovoj ne parti. Sot e hoqi dhe nga delegimi i qarkut Lezhe. Gjeneral pa grada dhe ne parti.🙈”, shkruan Braimllari.

Lajme te ngjashme