Home Aktualitet Vasili: Rama, një cofëtinë politike. Largimi i tij i gëzon të gjithë

Vasili: Rama, një cofëtinë politike. Largimi i tij i gëzon të gjithë

nga Editor

Nënkryetari i LSI-së, Petrit Vasili ka reaguar për deklarata e sotme të Edi Ramës në Elbasan lidhur me mandatin e tretë.

Vasili shprehet se epoka politike e Edi Ramës ka përfunduar dhe largimi i tij i gëzon të gjithë shqiptarët.

Reagimi i plotë i Petrit Vasilit në Facebook:

“Coftina Rama, qe u ka dalë tepër të gjithëve! Një i paafte dhe zhvates i pameshirshem te mirash per veten ky eshte Rama.

Asnjë shqiptar s’ka pare dhe prekur asnje te mire prej tij. Asnjë shtrese shoqerore nuk ka pare nje dite te bardhe qe kur ka ardhur Rama ne pushtet.

Asnje kategori biznesi eshte ndjere e qete e mbrojtur dhe e barabarte perpara ligjit, por eshte ndjere e trysnuar dhe e plaçkitur nga qeveria e ketij te babezituri.

Kushedi se sa socialiste te emeruar nga ai jane perzene dhunshem nga detyrat dhe postet pasi plotesuan orekset e Rames dhe u flaken si limone te shtrydhur.

Ne njeren ane Rama i pasur pa fund ndersa nga ana tjeter qindra socialiste pa rroge dhe me pergjegjesite penale qe u rendojne mbi vete sepse kane permbushur oreksin e tij. panginjur te Rames.

Ndaj sot Edi Rama eshte thjesht nje kuje qaramane ne shkretetire. Ndaj sot Edi Rama eshte nje coftinë politike largimi i te ciles i gezon e i çliron te gjithe.

Shkurt Edi Rama u ka dale teper te gjitheve sepse si cdo coftine era e saj i qelb te gjithë”.

Lajme te ngjashme