Berisha: Xhelati i internimeve nderohet me titullin ‘qytetar nderi’ nga Tërmet Peçi

Read Time:59 Second

“Tërmet Trafiku i akordon personalisht xhelatit te diktaturës Manxhar Binajt, titullin “Qytetar nderi” i Tepelenës”. Kështu deklaron ish-kryeministri Sali Berisha në një postim në profilin e tij zyrtar.

Berisha e cilëson Binajn xhelat dhe thekson se ai ka firmosur internimin, burgosjen, persekutimin e qindra e qindra personave dhe familjeve në Jugun e Shqipërisë gjatë viteve ’70-’80, ku vendi ishte nën regjimin e diktaturës.

DENONCIMI I BERISHËS
Nderohen krimet e diktatures te Enver Hoxhes, Hitlerit shqiptar te Pasluftes!
Termet Trafiku shpall me porosi te Edvin Kristaq Rames qytetar nderi nje xhelat te vertet te Jugut te vendit, qe ka firmosur internimin, burgosjen, persekutimin e qindra e qindra personave dhe familjeve te tera ne Jugun e Shqiperise.

Miq, Tërmet Trafiku i akordon personalisht xhelatit te diktatures Manxhar Binajt, titullin “Qytetar nderi” i Tepelenës. Ky xhelat ne detyrat e tij te larta qe ka kryer është personi që ka firmosur urdhëra për internime dhe burgosje të dhjetëra-qindra familjeve tepelenase, gjirokastrite dhe vlonjate kur ka qenë në krye të Komitetit të Partisë në Tepelenë, Vlorë dhe Gjirokastër ne vitet e zeza ’70-‘80.te diktatures staliniste te Enver Hoxhes!
Lexoni shkrimin dhe shikoni videon te publikuara ne JUGUlajm. sb

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Previous post 500 mijë paundë nga droga, dënohen me 24 vite burg 7 shqiptarë në Angli
Next post E bujshme/ Aktivizoi një lojtar të dyshimtë, Liverpool rrezikon përjashtimin