Kur t’a dhj*t holandezi…

Read Time:33 Second

Ish-deputeti Gent Strazimiri ka reaguar përmes një postimi në rrjet lidhur me qëndrimin e mbajtur nga Rilindja dhe Kryeministri Edi Rama lidhur me kushtet që i janë vendosur nga Bundestagu, Shqipërisë.

E ndërsa Rilindja i ka cilësuar kushtet, si detyra shtëpie, Strazimiri shkruan se Holanda ka shprehur qëndrimin e saj, sipas të cilit Shqipëria nuk ka plotësuar as kushtet e 2018.

“Ai momenti kur të duket sikur “ia hodhe” Evropit njësoj si atëhere kur ia hidhje fshatit me “jo kushte por prioritete”, “jo kushte por kritere”, “jo kushte por detyra shtëpie”, “jo kushte por pika kryesore” , “jo kushte por …”, dhe del e ta dhj*t holandezi…”, shkruan Strazimiri.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Previous post Derbi kryeqytetas/ Përplasen tifozët e dy skuadrave
Next post Protesta të opozitës në Moskë