Home Aktualitet E tmerrshme! Rrufeja vret dhjetë fëmijë që po luanin futboll

E tmerrshme! Rrufeja vret dhjetë fëmijë që po luanin futboll

nga Editor

Por, fatkeqësisht ata u goditën nga rrufeja dhe mbetën të vdekur. Mediat ndërkombëtare shkruajnë se katër fëmijë të tjerë kanë mbijetuar nga ngjarja e rëndë dhe ndodhen në spital duke marrë trajtimin e nevojshëm mjekësor.

UGANDA– Dhjetë fëmijë kanë vdekur pasi u goditën nga rrufeja në një fushë futbolli. Të vegjlit, të moshës mes 13-15 vjeç, po luanin futboll dhe në momentin që filloi shiu dhe stuhia, ata u strehuan në një vend të bmuluar me kashtë, në Arua të Ugandës.

Por, fatkeqësisht ata u goditën nga rrufeja dhe mbetën të vdekur. Mediat ndërkombëtare shkruajnë se katër fëmijë të tjerë kanë mbijetuar nga ngjarja e rëndë dhe ndodhen në spital duke marrë trajtimin e nevojshëm mjekësor.

Ishte një incident shumë i pafat dhe i trishtueshëm. Le të prehen shpirtrat e të ndjerit në paqe dhe Zoti i plotfuqishëm iu dhëntë forcë familjeve të tyre në këto momente sprove. Sa i përket të dëmtuarve, lutemi për shërim të shpejtë,”- u shpreh policia lokale.

Lajme te ngjashme